Všechno je špatně, aneb historie se opakuje

20. listopadu 2011 v 11:25 |  Zánět pokračuje, příběh číslo 2
Na kontrole jsem už z pohledu doktora vyčetla, že dobré zprávy se tedy určitě nedovím. Objednal mě na ultrazvuk, kde se rozhodne, jestli má ta šlacha jen hoodně zpomalené hojení (6 týdnů a 4 měsíce přeci není žádný rozdíl), nebo byla první operace jednoduše bez účinku a budu muset podstoupit operaci druhou, radikálnější. Při odpovídání na otázky, které mi pokládal, nám už oboum bylo celkem jasné, že budu muset na druhou operaci, ale nějaká ta naděje tu stále byla. Třeba ta ranní ztuhlost šlachy, neustálé natýkání nohy, bolestivost i při malém popoběhnutí, může znamenat jen zpomalené hojení.
Na ultrazvuku jsem i já, jako totální laik viděla, že to asi nebude jen zpomalené hojení. Doktor mi napsal zprávu a poslal mě za mým ortopedem. V čekárně mi to nedalo a přečetla jsem si, co tam tedy mám, nález 4 cm mě opravdu vyděsil. Poslední kapky naděje vyprchali, jdu prostě znovu pod kudlu. Doktor mi jen tuto teorii potvrdil, řekl, že jsou dva druhy této operace
1. ten který provedl mě, není takový zásah do těla, šlacha se prakticky jen prořeže a tělo má být schopno se s tím vypořádat..moje tělo nebylo. V tom případě nastupuje operace číslo dvě.
2. Radikálnější a agresivnější verze, při které je šlacha rozříznuta a je z ní vyjata část, která je poškozena zánětem.

Bylo mi řečeno že přesný postup operace určí až šlachu uvidí, ale že to bude probíhat nějak takhle. Za týden mi příjde papír, kdy mám nastoupit, pravděpodobně to bude někdy na přelomu října a listopadu. Bylo to fajn, být dva měsíce bez berlí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vyrobkyzfima vyrobkyzfima | Web | 20. listopadu 2011 v 11:35 | Reagovat

Ahoj :) chtěla bych tě pozvat na můj blog, kde nabízím spoustu výrobků z fima :) Blíží se Vánoce a ty nevíš co koupit kámoškám, mamce nebo třeba ségře k Vánocům? Porozhlédni se u mě na blogu a určitě si něco vybereš :)
PS: nyní mám na blogu Vánoční akci ! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama