Led můj nejlepší přítel

19. listopadu 2011 v 14:31 |  Zánět achilovy šlachy
Ihned při ranním buzení jsem si požádala o léky na bolest. Dostala jsem kapačku, kterou sem předešlý večer odmítla. Než kapačka zabere, rozhodla jsem se zkoumat jak na tom tedy jsem. Z nohy jsem viděla akorát tak prsty, které zářily jak oranžová vesta, a kterými šlo hýbat velice omezeně. Kotník byl taky značně nepohyblivý, jednoduše řečeno, jediné co s ním šlo byl pohyb do stran o pár mm.
Když přivezli snídani, řekla jsem si, že si k ní sednu. Ať žije gravitace, jakmile jsem nohu dala dolu z postele, začala jsem toho velice rychle litovat. Opravdu není nic příjemného cítit v noze každý tep, takže noha šla zase hodně rychle nahoru, na vyvýšené místečko s ledem.
Od spolubydlících na pokoji jsem věděla, že den po operaci už chodí rehabilitační sestra učit chodit na berlích. Hodlala jsem se na ní připravit, takže jsem nohu postupně sesouvala dolů, aby příval krve do nohy nebyl tak šílenej. Když už se mi podařilo dát nohy na chvilku z postele, tak jsem si to užívala a nechala je tam.
Rehabilitační dorazila s berlema v ruce a papírkem, který sem musela podepsat. Do této chvíle jsem si myslela, že chůze o berlích není nic co bych nezvládla. Když mi sestřička oznámila, že mám nohu pokládat na zem, tak jsem si nejprve myslela, že se musela totálně zbláznit. Poté jsem se na ní podívala a viděla, že to asi myslí vážně. Tak jsem tedy nohu jen POLOŽILA na zem a pokusila se udělat něco, co by mělo alespoň vzdáleně připomínat krok. Po tomto pokusu jsem stále neupouštěla od teorie, že se sestřička prostě musela zbláznit. Už jen nohu položit na zem, bylo něco tak neuvěřitelně bolestivýho, že pokus o krok musel vypadat zajímavě. Třemi kroky dnešní rehabilitace končila.
V tuto chvíli jsem byla opravdu vděčná za kapačku, která mi pár minut předtím dokapala a za led, který se od tý doby stal na nastávajících 14 dnů mým nejlepším kamarádem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tereza Tereza | 13. července 2013 v 22:02 | Reagovat

Panebože, bolí mě obě achilovky a mám je nateklé, k doktorovi se odhodlávám, bolest se zhoršuje a tvůj blog mě dost vyděsil:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama